Blackpink Kim?

YG Entertainment adlı eğlence firması tarafından 7 sene sonra 8 Ağustos 2016 senesinde çıkan ilk kız grubudur. Blackpink günümüzde en bilinen K-Pop sanatçılarıdır. Çıkarmış oldukları ilk şarkılardan birisi Boombayah ve Whistle ile alakalı olup isimlerini bu şarkılarla duyurmaya başladılar. Fandom adları ise Blink. Blackpink grubundakileri tanıyacak olursak;

Kim Ji Soo

Lakabı: Chi Choo, Jichu

Pozisyonu: Lead Vokal, Görsel ve Grubun Yüzü

Doğum Tarihi: 3 Ocak 1995

Burcu: Oğlak

Doğum Yeri: Seul

Boyu: 1.62 cm

Kilo: 45 Kg

İnstagram: sooyaaa__

Kim Ji Soo Hakkında

Seul’da dünyaya geldi. Bir abisi ve ablası var. 5 sene boyunca stajyer olarak çalıştı. Stajına Temmuz 2011 tarihinde başladı. Korece, Japonca ve Çince konuşabilmekte. Jennie’nin söylemiş olduğuna göre Ji Soo İngilizce bilse de konuşurken utandığından dolayı konuşmamayı tercih etmekteymiş. Bateri ve piyano çalmakta. Jisoo’nun 4D kişiliği olduğu söylenmektedir. Jennie’ye göre ise Jisoo grubunun en güçlü kişisi ve gruba pozitif enerjiyi veren üyedir. Jisoo, beyaz kuşağa sahip olan tekvandocudur. Inkigayo sunuculuğunu yapmıştır. KBS’nin Producer dizisindeyse cameo, Hısuhyun’un I’m Different klibinde oynamıştır.

Jennie Kim

Lakabı: Jendeukie

Pozisyonu: Ana Rapper, Lead Vokal

Doğum Tarihi: 16 Ocak 1996

Burcu: Oğlak

Doğum yeri: Anyang

Boyu: 1.63 cm

Kilo: 50 kg

Instagram: jennierubyjane

Jennie Hakkında

Gyeonggi eyaletine bağlı olan Anyang şehrinde doğdu. Yeni Zelanda’da ACG Parnell Koleji’nde eğitim aldı. 5 sene 11 ay staj eğitimi gördü. Jennie, grubun halka tanıtılmış olan ilk üyesidir. Jennie’ye grup içerisinde the YG princess denilmekte. Lakaplarınan birisi ise Human Gucci. Çünkü Jennie her zaman Gucci markalı olan pahalı kıyafetleri tercih etmektedir. Akıcı olarak Korece, İngilizce ve Japonca konuşabilmekte. Piyano ve flüt çalıyor. G-Dragon’un That XX klipte yer almıştır.

Park Chae Young

İngilizce Adı: Roseanne Park

Lakabı: Rose, Rosie, Pasta

Pozisyonu: Ana Vokal, Lead Dansçı

Doğum Tarihi: 11 Şubat 997

Burcu: Kova

Boyu: 1.68Cm

Kilo: 46 kg

Instagram: roses_are_rosie

Park Chae Young Kimdir?

Park Chae Young Koreli olsa da Auckland Yeni Zelanda’da dünyaya geldi. Melbourne’da büyüyüp, Canterbury Kız Orta Okulu’nda eğitim gördü. Alice isminde ablası var. 2012 senesinde Kore’ye geri dönüş yapmıştır. Rose gruba en son katılmış olan üyelerden birisidir. Rose, YG’nin Avustralya seçiminde birinci olmuştur. Korece, Japonca ve İngilizce konuşabilmekte. 4 sene 2 ay stajyer olarak eğitim gördü. Rose, Blackping grubundan önce ise Avustralya’da ponpon kız olarak görev aldı. Kusursuz vokal olması ile ince beliyle tanınmaktadır.

Lalisa Manoban

Lakabı: Lalice, Laliz, Pokpak

Pozisyonu: Ana Dansçı, Sub-Vokal, Lead Rapper, Maknae

Doğum Tarihi: 27 Mart 1997

Burcu: Koç

Doğum Yeri: Bangkok, Tayland

Boyu: 1.67 cm

Kilo: 46 KG

Instagram: lalalalisa_m

Lisa Hakkında

Lisa Bangkok şehrinde doğdu. Lisa, SBS Cultwo Show’a göre de ailenin tek çocuğudur. Daha öncelerinde ismi Pranpriya idi fakat arkadaşları ve çevresindekiler ona Pockpack diye seslenirlerdir. Bir falcıya gitti ve daha sonrasında adını Lalisa olarak değiştirmiştir. (Lalisa anlamı övülen kişidir.) 2010 YG Tayland seçmesinde YG’ye girmeye hak kazanmış olan tek kişidir. Lisa ve Bambam dans grubunda We Zaa Cool’un üyeleri arasında yer almaktadır.

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?