Uzun Aşk Mektupları

İçimdeki sana olan sevgim ne kadar çok yanıyor bir bilsen. Yangın yeri resmen. Senelerdir kopan fırtınaların her biri yalnızca körüklemekle yetindi. Her daim sevgin ile yeniden inşa ettim. Dudakların ile tekrardan yaktın o dingin olan yerlerini. Sana olan sevgim de öyle bir yeşil ki uçsuz  bucaksız her yağmurda çamura bulanmış olan o yeşil güneşin ile kuruyup benzendi yeni renklerine. İçimdeki o sevgi okyanus kadar büyük. İçinde senden başka kimse yok. Tüm okyanus senin için dalgalanıyor her gece. Her dalgası kenara vururken sen varsın içinde. Güneş aratmıyorsun gecelerimde. Apaydınlık kör karanlıklarımla bile seninle beraber.

Vurdum duymaz olman, asiliğin, o yapmacık olan sertliğinin arkasındaki sıcacık kalbin. Düşünüyor musun sende bilmiyorum ama ben her gece geçmiş o vakti düşünüyorum. İlk elini tutuşumu, ilk öpüşmemizi, ilk bakışmamızı.. Her anım sanki senin yanındaymış gibiydi. Etrafımdan olmasan da her yüzde sen vardın benim için fakat hiçbiri senin yerini alamadı.

Kimsenin görmediği benim bile yalnızca hissedebildiğim, dokunmadığım, görmediğim, duymadığım, sadece sende olan kalbin.. Sen yanımda olmasan bile şuanda daima seni yanımda hissettiğimi bil sevgilim. Çünkü senle ben ikimiz sadece bu aşkın peşinde olacağız ve bir ömür boyu bunu hissetmeye devam edeceğimizi bil.

Sana bunu nasıl anlatacağımı bilmiyorum fakat tek bildiğim seni çok sevdiğim. Hatta deli gibi, okyanusta kaybolmuş bir ceset gibi.. Seninle o kadar çok bütünleşmişim ki ayrılmayı  bırak, kopamıyorum bile senden. Ne seni bırakabilirim ne de kendimi. Bunların ikisi de benim için imkansız olan şeyler. Çünkü artık bazı şeyleri sağlıklı düşünemiyorum. Kafama, benliğime, içime o kadar yerleştin ki seni oradan alıp götürmem imkansız. Belki bu şekilde kendimi küçük düşürüyorum ama seni sevdiğimi bilmeni diliyorum. Ben seninle var oldum ve seninle devam etmeliyim. Sensiz bu hayatın bir saniyesi bile anlamlı geçmiyor ki.. Lütfen beni anla ve benimle olmaya devam et.

Uzun Aşk Mektupları

Bugün kaç gün, kaç ay oldu bilmiyorum. Ama her saniye seninle yaşadığımız her şey aklımda. Bir saniye bile olsun unutmak imkansız geliyor. Sen yoksun ya her şey yalanmış gibi imkansızmış gibi geliyor. Yapabileceğim şeyler bile sıkıcı, bunaltıcı olduğundan sadece oturup seni düşünmekle yetiniyorum. Gece olduğunda özlemim çok daha fazla artıyor. Bu yüzden seni aklımdan çıkarabilmek için müzik dinliyorum, film açıyorum ama her defasında aklıma geliyorsun.

Aklıma her gelişinde bir sigara daha yakıyorum. Sensiz olmanın tadını çıkartıyorum diyebilirim acı çekerek. Ne kadar daha böyle gidecek herhangi bir fikrim yok. Ama içimdeki ses sonsuza de süreceğine dair bir şeyler söyleyip duruyor. Ne yapacağım? Ölene dek seni mi düşüneceğim? Ömrüm boyunca sana oturup uzun aşk mektupları yazıp göndermeyip, saklayacak mıyım? Öldüğüm de yakınlarım bunları bulduklarında ‘’Ne çok sevmiş be kadın’’ diyecekler. Sense bunu hiçbir zaman bilemeyeceksin.

Aramızda hiçbir şey yokken bitirmek isteyen bendim. Her ikimizin de iyiliği için bunu yapmak zorundaydım. Her şey olumlu giderken bir anda ellerinin arasından kayıp gittim değil mi? Buna anlam veremedin. Sensiz yapamayacağımı düşündüm. Ama yaptım, yapmaya da devam edeceğime emin olabilirsin. Uzun aşk mektupları devam edecek ve bunu sana her satırında hissettireceğim. Ama beni affet sevgilim.. Bunu her ikimizin iyiliği için yaptığımı unutma.

Uzun Sevgiliye Söz

İstanbul’un sokaklarını geçip gelmelisin. Her sokakta kendine ait izler göreceksin ve buna şaşırmanı öneriyorum. Nereye gittiysem sende yanımdaydın. Gözle görülmen zordu ama yanımdaydın işte. Her kalbimde, hep aklımdaydın sadece. İstanbul’u sensiz, seni İstanbul’suz düşünemedim hiçbir zaman. Gel de bu kentin içerisinde sonsuz bir maceraya atılıp, herkesi kıskandıracak bir çift olalım.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?